Научни клуб Кикинда организовао је предавања са теренским радом „Чудесни свет алги и кикиндски уникат међу њима“ које се финансира по Јавном позиву Центра за промоцију науке. Теренски рад одржан је 11.6.2021. са почетком у 10:00 на старом копу код фабрике „Тоза Марковић“ у Кикинди.
Реализаторка Драгана Предојевић на почетку предавања учесницима је приближила чедесни и веома занимљив свет алги, кроз причу о њиховом пореклу, разноликости и значају за саму планету, али и човека.
Сви заинтересовани имали су прилику и да виде како изгледа прикупљање алголошких узорака, како се додатно врше мерења на самом терену и шта се ради са прикупљеним материјалом, уз поштовање свих мера заштите животне средине. Овом приликом сви учеснициимали су имали прилику и да виде једну посебну макроскопску алгу која представља уникат Србије. Дуго се сматрало да је ова врста исчезла са подручја Србије, али је 2018. године поново пронађена баш на подручју Кикинде и то на Плавој бањи, познатом кикиндском излетишту. Имајићи у виду колико је ово значајно откриће, а да већина наших суграђана није информисана, мала теренска експедиција моћи ће своје искуству да подели са својим суграђанима.
Драгана Предојевић, рођена је и одрасла је у Кикинди. После средње школе одлази на Биолошки факултет Универзитета у Београду где је завршила Основне академске студије, смер Екологија и заштита животне средине са просечном оценом 9,51. Докторске студије смер Екологија, модул-Хидроекологија завршила је 2017.године.
Тренутно је запослена на Катедри за алгологију, микрологију и лихенологију Биолошког факултета Универзитета у Београду на радном месту доцента.
Присутно је било 14 учесника