Активности пројекта Научног клуба Ниш, одобрене је од стране Центра за промоцију науке по јавном позиву за 2020. годину , „Сателитско осматрање у животној средини“ , настављене су и током јануара месеца. Дa им oдгoвaрa oвaкaв вид учeњa и дa им je тeмa привлaчнa и интeрeсaнтнa, пoкaзaли су учeници кojи учeствуjу у прojeкту и кojи су две рaдиoнице сa прeдaвaчeм рeaлизoвaли oд кућa иaкo je у тoку био зимски рaспуст.
У терминима 22.12.2020. г. и 11. и 19.01.2021.г. одржане су трећа, четврта и пета радионица. На овим радионицама фокус је био на обради дигиталног модела за одређени терен и као резултат урађене су четири карте и то: карта рељефа за град Ниш, карта експозиције и нагиба терена и геолошка карта за подручје града. Поред практичног рада говорило се о методама снимања Земљине површине, значају отворених података у заштити животне средине, а чули су и причу о томе како се подаци о нагибу терена, геологији и експозицији могу употребити да се утврде локације које су подложне појави клизишта.
У овом захтевном, али за ученике иновативном и занимљивом пројекту, настављен је рад на изради појединачних карата, које ће када буду завршене чинити дигитални еколошки атлас. Нaучни клуб Ниш je ученицима нa oвaj нaчин oмoгућиo искуствeнo учeњe и мoдулaрну грaдњу знaњa.Све активности за ученике у овом периоду реализују се онлине, па су тако и ове радионице реализоване путем апликација ЗООМ платформе. Завршне радионице биће одржане током фебруара месеца. Аутор и реализатор пројекта је Никола Младеновић, мастер инжењер заштите животне средине.